Borusan Holding Ne Üretiyor ?

Aykutcan

Global Mod
Global Mod
Borusan Holding Nedir?

Borusan Holding, Turkiye merkezli bir holding sirketidir. 1944 ylnda kurulmus olup, cesitli sektorlerde faaliyet gostermektedir. Holdingin ana faaliyet alanlar arasnda celik, enerji, endustriyel malzemeler, otomotiv ve lojistik bulunmaktadr. Borusan Holding, Turkiye'nin yan sra dunya capnda da faaliyet gostermektedir. Borusan Holding'in uretim faaliyetleri, celik urunleri, otomotiv parcalar, enerji ekipmanlar ve endustriyel malzemeler gibi cesitli alanlar kapsamaktadr.

Borusan Holding'in Uretim Alanlar Nelerdir?

Borusan Holding, cesitli sektorlerde uretim yapmaktadr. Oncelikli olarak celik sektorunde faaliyet gosteren holding, celik urunleri uretimi gerceklestirmektedir. Ayrca enerji sektorunde de yer alarak enerji ekipmanlar uretimi yapmaktadr. Otomotiv sektorunde ise otomotiv parcalar uretimine odaklanmaktadr. Endustriyel malzemeler alannda da uretim faaliyetleri bulunmaktadr.

Borusan Holding'in Celik Urunleri Uretimi

Borusan Holding, celik sektorunde onemli bir oyuncudur. Celik urunleri uretimi, holdingin ana faaliyet alanlarndan biridir. Holding, celik urunleri uretimiyle insaat, otomotiv, makine imalat gibi cesitli sektorlere hizmet vermektedir. Borusan Holding'in celik urunleri arasnda levhalar, cubuklar, boru ve profiller gibi farkl urunler bulunmaktadr.

Borusan Holding'in Otomotiv Parcalar Uretimi

Borusan Holding, otomotiv sektorunde de onemli bir role sahiptir. Holding, otomotiv parcalar uretimiyle otomotiv endustrisine katkda bulunmaktadr. Otomotiv parcalar uretimi kapsamnda motor parcalar, sasi parcalar, govde parcalar ve ic aksam parcalar gibi cesitli urunler uretilmektedir. Bu parcalar, otomotiv endustrisinde kullanlan araclarn uretiminde onemli bir rol oynamaktadr.

Borusan Holding'in Enerji Ekipmanlar Uretimi

Borusan Holding, enerji sektorunde de faaliyet gostermektedir. Holding, enerji ekipmanlar uretimi yaparak enerji sektorune hizmet vermektedir. Enerji ekipmanlar arasnda trafo merkezleri, iletim hatlar, dagtm hatlar ve enerji nakil hatlar gibi urunler bulunmaktadr. Bu ekipmanlar, enerji uretiminde, iletiminde ve dagtmnda kullanlmaktadr.

Borusan Holding'in Endustriyel Malzemeler Uretimi

Borusan Holding, endustriyel malzemeler uretimiyle de faaliyet gostermektedir. Holding, cesitli endustriyel sektorlere hizmet vermek uzere endustriyel malzemeler uretmektedir. Endustriyel malzemeler arasnda celik levhalar, boru ve boru baglant elemanlar, celik profiller, insaat malzemeleri ve endustriyel ekipmanlar gibi urunler bulunmaktadr. Bu malzemeler, insaat, madencilik, petrokimya, enerji ve otomotiv gibi cesitli endustriyel sektorlerde kullanlmaktadr.